Wypalenie zawodowe to nie tylko brak satysfakcji z wykonywanej pracy. To stan wyczerpania psychofizycznego, w którym doświadcza się przewlekłego stresu, z którym coraz trudniej jest sobie poradzić w sposób konstruktywny. Wypalenie zawodowe przekłada się zarówno na pogorszenie funkcjonowania w sferze zawodowej, jaki i prywatnej, co może jeszcze bardzie nasilać zaistniały już problem.

Proponujemy warsztat, dzięki któremu każdy z uczestników otrzyma nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim, odpowiednie narzędzia do zapobiegania wypaleniu i radzenia sobie z nim.

DLA KOGO?

Dla każdego, kto już czuje się wypalony lub nie chce dopuścić do wypalenia. Dla każdego, kto chce nauczyć się jak zapobiegać wypaleniu i jak zachować równowagę psychiczną.

Co możesz osiągnąć biorąc udział w warsztacie?

  • nauczysz się rozpoznawać objawy wypalenia zawodowego
  • elementy pracy z ciałem pozwolą na rozpoznawanie wczesnych i często bagatelizowanych sygnałów z ciała związanych ze stresem, lękiem, przemęczeniem
  • zrozumiesz swoje indywidualne źródła przewlekłego stresu przekładającego się na powstawanie i podtrzymywanie wypalenia
  • zyskasz okazję do tego, by określić swoje realne zasoby i ograniczenia
  • nauczysz się jak tworzyć swoje cele (zawodowe i osobiste) by służyły zamiast stawać się źródłem frustracji
  • dowiesz się jak przywracać równowagę psychiczną każdego dnia
  • poznasz niektóre z technik redukcji stresu

Ponadto, uczestnicy szkolenia, po jego zakończeniu, raz w tygodniu będą otrzymywać (za pomocą e-maila) narzędzia pomagające w określeniu natężenia stresu, a także narzędzia pomocne w jego redukcji. Takie dodatkowe wsparcie trwa przez 8 tygodni i pomaga w wykształceniu nowych, zdrowszych nawyków.

Informacje o aktualnych naborach do grup wsparcia i warsztatów znajdziesz w zakładce AKTUALNOŚCI